3 sprawdzone praktyki, które pozwolą Ci zaoszczędzić energię.

Marzysz, aby już wyjechać na wakacje?
Planujesz je, przygotowujesz. W końcu następuje ten dzień. Juhu.
Czy nie bywa tak, że już wtedy czujesz się przytłoczona/-y?
Najzwyczajniej w świecie jadąc na wakacje padasz ze zmęczenia. Za Tobą pranie, pakowanie, ogarnianie planu podróży. Myślisz o sobie, o pracy, o rodzinie. Dopinasz na ostatni guzik sprawy zawodowe.
Znając życie, tuż przed wyjazdem coś jeszcze wyskakuje na ostatnią chwilę.
Przed urlopem działasz na pełnych obrotach. I kiedy jesteś już w drodze na upragnione wakacje to marzysz, aby iść spać i nikt nie zawracał Ci głowy.

Znasz to?

Jak zmienić ten scenariusz i jechać z uśmiechem, być wypoczętym i pełnym energii?

1. Zrób sobie mini wakacje przed urlopem.

Zachęcam Ciebie do wzięcia wolnego przed wyjazdem, minimum 1-2 dni. Niech ten czas będzie przeznaczony na zwolnienie i przyjemne oczekiwanie. Możesz iść na masaż, do fryzjera, kupić sobie ulubioną książkę. Dla jasności. Ten czas nie jest na zapierdzielanie, tylko dla Ciebie – taki prezent dla samej/ samego siebie. Oswój się z tym czasem, przyzwyczaj, złap oddech.

2. Zlecaj i proś o pomoc.

Nie opłaca się być super bohaterką i super bohaterem i robić wszystkiego samodzielnie- na dodatek idealnie.
Po pierwsze nic się nie stanie jak czegoś nie wyprasujesz albo coś zapomnisz.
A w pracy poradzą sobie znakomicie bez Ciebie.
Zyskasz na pewno, kiedy zlecisz pewne zadania i poprosisz o pomoc.
Dlaczego by np. koleżanka nie mogła zająć się Twoim dzieckiem a Ty w tym czasie pójdziesz do fryzjera. Podziel się z partnerem /partnerką obowiązkami.
Niech te przygotowania będzie radosnymi momentami, kiedy już wyobrażacie sobie jak bosko bawicie się na wakacjach.

3. Przygotuj dobry plan.

Nie będę tutaj zbyt oryginalna, kiedy napiszę, że dobry plan i organizacja w czasie to podstawa.
Osobiście lubię spontan i flow, ale w pewnych kwestiach bardzo mnie wspierają dobre struktury. Dzięki dobrej organizacji nie musisz biegać później na ostatnią chwilę.
Zobacz, ile to zaoszczędza Tobie energii. Lepiej dać ją na wybór ulubionego czasopisma czy książki na wakacje czy iść na kawę z mężem.Aby rozplanować czas przed wakacjami wybierz Twoje, proste i sprawdzone sposoby. Nie musi to być rozbudowany excel. Polecam notatki w telefonie i już.

Przedwakacyjne przygotowania mogą być miłym i lekkim czasem.

Wsiadając do auta lub samolotu możesz czuć się wypoczęta/ wypoczęty i gotowa/ gotowy na fenomenalne przygody. Wszystko zależy od Ciebie.

Daj znać co u Ciebie się sprawdza i jakie Ty masz praktyki przedurlopowe?

Ze swojej strony proponuję Tobie kilka przyjemnych praktyk pod Ślężą.

 

Na kilka dłuższych chwil w weekend widzimy się 25- 27.08.2023 w Sulistrowiczkach na Relaks u podnóża Ślęży 

Wyjazd typowo dla kobiet. Będzie joga, tańcowanie, boso po trawie stąpanie, poranna praktyka jogi nad zalewem, jedzenie pyszności lokalnych. Ach już na samą myśl, nie mogę się doczekać. Wyjazd kameralny dla 8 osób.  Zobacz szczegóły i zarezerwuj sobie miejsce.

 

Jeśli natomiast wybierasz bardziej aktywne formy aktywności i wypoczynku to będzie w lipcu flow dance.Wieczorową porą u stóp Ślęży 25.07.2023 godzina 18:00. Szczegóły znajdziesz w wydarzeniu : https://fb.me/e/4PczcsS4K

 

Mam też dla Ciebie propozycję regularnej praktyki. Korzystając co boskiej aury lata spotykamy się co piątek o 6:3o na plaży w Sulistrowicach aby praktykować razem jogę a potem wskakujemy do wody. Jeśli chcesz dołączyć napisz do mnie: lesna@anitaiwaniak.com