Saturday, 2 September 2017

#streetstyle: Slip on dress

September, the summer is officially over (I know I know, but for me it is). I'd always thought I love summer and summer holidays, but this has changed more recently. I'm so relieved that September is finally here, meaning I will be back in my routine soon. Even in terms of fashion I prefer jumpers, jeans, boots and all the layering. It seems I got used to the British weather. I can't say this was the best summer for me - I think I'm not used to such long breaks anymore, especially when I haven't got much to do. Now it's time to start packing and very soon I'll be back in Nottingham, moving in a new flat (again) and worrying about coursework. I guess I can finally say that, after 3 years, my life's moved over there completely and while being at home feels super nice it's high time I left again.

Wrzesień, lato oficjalnie się skończyło (wiem, wiem, ale dla mnie już tak). Zawsze utrzymywałam, że kocham lato i wakacje, ale ostatnio to się zmieniło. Czuję ulgę, że mamy wreszcie wrzesień - oznacza to, że niedługo wrócę do swojej rutyny. Nawet w kwestii mody dużo bardziej lubię swetry, jeansy, botki i wszelkie warstwy. Wygląda na to, że wreszcie przyzwyczaiłam się do brytyjskiej pogody. Nie mogę powiedzieć, że to lato było dla mnie udane - chyba odzwyczaiłam się od tak długich przerw, stagnacji, kiedy nie mam co ze sobą zrobić. Teraz czas zacząć się pakować i bardzo niedługo będę znów w Nottingham, wprowadzając się do nowego mieszkania (znowu) i martwiąc nawałem pracy na studiach. Chyba mogę wreszcie przyznać, że po 3 latach moje życie całkowicie się tam przeniosło i chociaż uwielbiam być w domu, już najwyższy czas wracać. 

A few weeks ago I went to Katowice to visit my extremely talented friend, who's the author of today's photos - Alicja Zmysłowska. She's a genius, isn't she? I'm really lucky to get to be one of her models, considering I'm a human (She's a dog photographer mostly). 
I was positively surprised seeing how much Katowice's changed since I last went there. I personally love the mix of postindustrial sites and modern architecture. My favourite spot was definitely the Silesian Museum and Cafe Synergia Dobre Miejsce, where we had some delicious cake and coffee. 

Parę tygodni temu pojechałam do Katowic odwiedzić moją niezwykle utalentowaną przyjaciółkę, autorkę dzisiejszych zdjęć - Alicję Zmysłowską. Jest genialna, prawda? Mam wielkie szczęście, że mogłam być jej modelką biorąc pod uwagę fakt, że jestem człowiekiem (Alicja zajmuje się fotografią psów).
Byłam bardzo pozytywnie zaskoczona tym jak Katowice się zmieniły odkąd ostatnio tam byłam. Osobiście bardzo lubię połączenie post-industrialnych części miasta i nowoczesnej architektury. Szczególnie podobało mi się Muzeum Śląskie, a w świetnej Cafe Synergia Dobre Miejsce dostałyśmy najpyszniejsze ciasto i kawę. 

I went a bit crazy with sales shopping this summer and a slip on dress was one of my picks, together with black loafers (or flip flops?). I try not to shop for seasonal trends so if I can't help myself I always wait for a bargain. It's just super easy to style and very comfortable so I throw it on when I don't want to make much effort. I chose it in black so I can still wear it in the coming weeks. The loafers one of the ugliest shoes in my collection but if I could choose my favourite pair this summer, these would definitely win. Sorry not sorry. 

Trochę poszalałam z wyprzedażami tego lata i ta wsuwana sukienka jest jednym z moich zakupów, razem z czarnymi mokasynami (mokasyno-klapkami?). Staram się nie kupować takich sezonowych rzeczy, ale kiedy nie mogę się powstrzymać zawsze szukam okazji na wyprzedażach. Ta sukienka jest niezwykle łatwa do wystylizowania i bardzo komfortowa, więc zakładam ją kiedy nie chce mi się tak bardzo starać. Wybrałam czerń specjalnie by ponosić ją jeszcze przez kilka nadchodzących, jesiennych tygodni. Mokasyny to jedne z najbrzydszych butów w mojej kolekcji, ale gdybym miała wybrać ulubioną parę tego lata to na pewno byłaby ta. Sorry not sorry.


Dress Pull&Bear | Shoes H&M | Jacket Zara | Bag Pull&Bear 

2 comments:

  1. Mam tę samą parę butów i je uwielbiam - są tak wygodne, że dokupiłam złote. :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. To prawda, są super wygodne! Mam nadzieję, że długo posłużą :)

      Delete